Doskonała zaliczka. SKTS – KTS 0:3

Kwi
21

W pierwszym meczu półfinału play-off KTS Siarka-ZOT pokonał na wyjeździe SKTS Sochaczew 3:0 i jest niemal pewny awansu do finału.

Tarnobrzeżanki poprowadziła do zwycięstwa Wiktoria Pawłowicz,  która miała najtrudniejsze zadanie spośród podopiecznych Zbigniewa Nęcka, bowiem musiała zmierzyć się z Katarzyną Grzybowską-Franc. Wiktoria łatwo wygrała pierwszą odsłonę, ale kłopoty zaczęły się w kolejnej. Agresywne ataki Grzybowskiej-Franc nie znajdowały odpowiedzi i liderka gospodarzy wyrównała. Na szczęście w następnych setach to tarnobrzeżanka zaczęła grać mniej czytelnie i dała broniącemu tytułu KTS-owi cenny punkt.

Prowadzenie szybko podwyższyła Li Qian,  która tylko w trzecim secie z Agatą Pastor-Gołdą prowadziła w miarę wyrównany pojedynek.

Dużo emocji było również w spotkaniu Dong Ruifang i Andrei Todorovic. Sochaczewianka chciała się zrewanżować za porażkę w Tarnobrzegu, ale to Todorovic umiała lepiej opanować emocje i ponownie to ona była górą.