Finał play-offu na wyciągnięcie… rakietki

Kwi
17

Zwycięstwem 3:0 KTS Enei Siarki nad Polmlekiem Lidzbark Warmiński  zakończył się pierwszy mecz półfinału play-off. Do awansu tarnobrzeżankom brakuje wygranej jednej partii. W drugim półfinale AZS AJD Częstochowa uległ akademiczkom z Wrocławia 3:0 i w zasadzie ma już tylko teoretyczne szanse na występ w finale.

Wynik wysoki, ale emocji nie brakowało, zwłaszcza w pojedynku Elizabety Samary i Ma Wenting. Zaczęło się jednak od pojedynku Han Ying i Darii Trigolos. Hania, która w tym sezonie nadal poszukuje perfekcyjnej formy, pewnie wypunktowała nadzieję białoruskiej reprezentacji Darię Trigolos. Co prawda, już w pierwszym secie trener Zbigniew Nęcek był zmuszony wziąć przerwę na żądanie, bowiem Ying poirytowana swoimi błędami straciła czteropunktowe prowadzenie i szkoleniowiec Enei Siarki nie chciał ryzykować nerwowego początku meczu. Przerwa była bardzo efektywna i Ying w trzech kolejnych akcjach rozstrzygnęła seta na swoją korzyść. – Już od drugiego seta było lepiej, prawda? – dopytywała po meczu Han Ying. Mniej pozytywów w swojej grze widziała za to Elizabeta Samara, która jednak miała najtrudniejszą z rywalek. Ma Wenting, reprezentująca Norwegię, w polskiej ekstraklasie przegrała w sezonie zasadniczym zaledwie siedem spotkań , z tego dwa z zawodniczkami Enei Siarki, na 32 rozegrane. Dzisiejszym meczem bilansu nie poprawiła, jednak rozegrała bardzo dobre spotkanie i niewiele brakowało, aby zdobyła wyrównujący punkt. – W ogóle nie czułam piłki. Nic, zupełnie nic – denerwowała się Samara, ale pomimo gorszych momentów przełamała własną niemoc i dorzuciła cenne oczko do zdobyczy tarnobrzeżanek.

Przewagi wypracowanej przez koleżanki nie zmarnowała Kinga Stefańska, która w trzech setach uporała się z Alicją Leśniak. – Nie mamy wiele czasu na regenerację. Jutro jedziemy do Lidzbarka, a w czwartek czeka nas rewanż. powinniśmy dać radę awansować, ponieważ brakuje nam w zasadzie jednego wygranego meczu, albo trzech setów we wszystkich partiach – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Ying Han – Daria Trigolos 3:0 (11-8,11-5,11-6)
Eliza Samara – Wenting Ma 3:2 (7-11,11-9,9-11,12-10,11-9)
Kinga Stefańska – Alicja Leśniak 3:0 (11-6,11-3,11-6)