Kinga najlepsza w OTK w Nowej Rudzie

Paź
4

W pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym dość nieoczekiwanie triumfowała Kinga Stefańska.  – Widać, że Kinga dobrze fizycznie przepracowała okres przygotowawczy, ale także czas poświęcony na trening serwisu przyniósł efekty – mówił trener Forbetu OWG Zbigniew Nęcek.
Tarnobrzeżanka w pierwszych dwóch pojedynkach z Renatą Gumulą z Bronowianki Kraków i Moniką Pietkiewicz z Warmii Lidzbark Warmiński nie straciła seta. Znacznie wiecej walki było już w półfinałowym meczu z inną krakowianką Antoniną Szymańską, ale i tu po sześciu setach górą była Stefańska.
Identycznym rezultatem powinien zakończyć się także finał z Agatą Pastor z MKSTS-u Polkowice. Kinga jednak w szóstym secie nie wykorzystała trzech piłek meczowych. Na szczęście sprawdziło się porzekadło: co się odwlecze, to nie uciecze i w decydującej partii podopieczna Zbigniewa Nęcka zwyciężyła .

W Nowej Rudzie nie startowała Xu Jie,  Li Qian oraz Natalia Partyka, które trener reprezentacji Michał Dziubański zwolnił z obowiązku grania w tym turnieju.

 

Comments are closed.