Media o mistrzostwie Siarki-ZOT oraz krótka refleksja po finale

Maj
4

26. tytuł przypadł Siarce-ZOT Tarnobrzeg po bardzo jednostronnym finale, jednym z najłatwiejszych w ciągu ostatnich lat. Nawet wśród zawodniczek Zbigniewa Nęcka można było zauważyć delikatne zdziwienie i umiarkowaną radość, bo trudno otwarcie się cieszyć, gdy rywal rzuca ręcznik przed meczem. Może to prawda, że ktokolwiek stanąłby na przeciw Han Ying i spółki, nie miałby szans, ale to przeczy zasadom sportu. Zresztą, wiele zawodniczek chciałoby się skonfrontować z takimi tuzami jak wicemistrzyni olimpijska czy brązowa medalistka mistrzostw świata, dlatego postawa dwóch podstawowych reprezentantek Bebetto AZS AJD Częstochowa: Magdaleny Sikorskiej, która pojechała na turniej międzynarodowy oraz Antoniny Szymańskiej (zabrakło jej w sobotnim spotkaniu) jest niezrozumiała i niesmaczna. Finał miał być nagrodą, taką wisienką na torcie dla Bebetto za bardzo udany sezon i dość niespodziewane wicemistrzostwo Polski, ale też wyrazem szacunku dla kibiców, którzy oczekiwali meczu na miarę finału play-off. Cóż, nikt z ekipy Tarnobrzega nie ma wpływu na zachowanie rywali, ale jawne deprecjonowanie rozgrywek przez zawodniczki lub działaczy powinno dać do myślenia ludziom w PZTS.

Dla kibiców oraz środowiska przyzwyczajonych już, że mistrz Polski zasiedział się w Tarnobrzegu, jest sobotnie zwycięstwo to oczywistość, ale trenerowi Zbigniewowi Nęckowi nie brakuje pokory i wciąż docenia, że stolica żeńskiego tenisa stołowego jest na Podkarpaciu. – Słyszałem, jak siatkarz Zaksy, która w tym roku obroniła tytuł powiedział, jak ciężko zdobyć pierwszy tytuł, a jeszcze ciężej obronić ten tytuł. Dlatego wszyscy ludzie którzy czują sport, domyślają się, jak trudno obronić mistrzostwo Polski po raz 26. i jak wielka jest to praca i chart ducha zawodniczek.
W tych miłych chwilach kolejny raz dziękuję i dedykuję ten tytuł naszym przyjaciołom, nie tylko z Tarnobrzega, ale z Podkarpacia, którzy są z nami od wielu lat i coraz liczniej i częściej towarzyszą nam na meczach, także wyjazdowych w całej Europie – mówił trener Zbigniew Nęcek.

Media tak widziały i komentowały sukces Siarki-ZOT Tarnobrzeg

 

Comments are closed.