Prezent urodzinowy dla trenera. KTS Siarka-ZOT vs. Polmlek Lidzbark Warm. 3:0

Paź
11

Zawodniczki KTS Siarki-ZOT Tarnobrzeg wykazują się imponującą konsekwencją w meczach ligowych – żadnego niepotrzebnego rozkojarzenia i prosto do celu. Nawet jeśli rywalki mają sporo atutów w zanadrzu…

Mecz z Lidzbarkiem Warmińskim nie należał do łatwych. Zwłaszcza, że kilka dni wcześniej Wiktoria Pawłowicz doznała porażki z Ma Wenting – Norweżką, liderką gości, a młoda Daria Trigolos także potrafi nieźle postraszyć defensorki. Jednak to był 11 października – dzień urodzin szkoleniowca KTS-u Tarnobrzeg, więc jego podopiecznym wszystko dla odmiany wychodziło (z imieninami trenera jest dokładnie odwrotnie).

Najpierw Li Qian z kwitkiem odprawiła Trigolos a w kolejnym spotkaniu Wiktoria wzięła na Ma Wenting srogi rewanż za porażkę w Częstochowie. Początek może nie wyglądał imponująco, bowiem po prowadzeniu tarnobrzeżanki 4:1 szybko nie było śladu, a za to rywalka nabierała pewności z każdą kolejną akcją, ale podpowiedzi duetu Zbigniew Nęcek-Li Qian szybko dały piorunujący efekt i w trzecim oraz czwartym secie Wiktoria zmiotła rywalkę. Szczególny szacunek budzi ostatni set, w którym Ma Wenting prowadziła 3:0, a przegrała go tracąc z rzędu kolejnych 11 punktów.

Miłego nastroju nie popsuła także Kinga Stefańska, która tylko w pierwszej odsłonie z Alicją Leśniak miała przejściowe kłopoty.

fot. archiwum KTS Tarnobrzeg. „Najlepiej świętuje się z przyjaciółmi” – Zbigniew Nęcek i jego 18-te urodziny.

Po spotkaniu bardzo ładnie zachowali się kibice, którzy nie zapomnieli o Jubilacie – odśpiewali „Sto lat” i uczcili urodziny szkoleniowca symboliczną lampką szampana. – Kochani, bardzo Wam wszystkim dziękuję, bardzo dziękuję – mówił Zbigniew Nęcek, którego tylko trochę zaskoczyli kibice i przyjaciele klubu. – Przypuszczałem, że coś się święci, ale przed meczem nikt się z niczym nie zdradził – dodał.

Jutro wczesnym rankiem tarnobrzeski klub wyrusza już do Francji, gdzie w piątek wystąpi w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń.

WYNIKI:

LI Qian – Daria TRIGOLOS 3:0 (5, 3, 7),
Wiktoria PAWŁOWICZ – MA Wenting 3:1 (-7, 4, 8, 3),
Kinga STEFAŃSKA – Alicja LEŚNIAK 3:0 (7, 4, 4).

 

Comments are closed.