Trzecia runda nie dla nas

Sie
30

W pierwszym turnieju World Tour tego sezonu najlepiej zaprezentowała się Czeszka Renata Strbikova, która w Ołomuńcu w drugiej rundzie przegrała 2:4 z Rumunką Elizabetą Samarą. Strbikova, która ze względu na nowe piłeczki obawiała się występu u siebie w kraju pokazała się z bardzo dobrej strony. Najpierw pokonała 4:2 Japonkę  Saki Tashiro, a w kolejnej rundzie stoczyła bardzo widowiskowy  i jak zawsze zacięty pojedynek z utytułowaną rywalką, niestety nie zakończony tak szczęśliwie, jak sobie tego życzyli miejscowi kibice.

Na pierwszej rundzie zakończyła występ Natalia Partyka, która uległa Shiho Matsudairze z Japonii. Poniżej własnych oczekiwań wypadła także Niemka Han Ying, która nie potrafiła znależć sposobu na Amelię Solję grającą w barwach Austrii. Po pięciu setach rozstawiona w tym turnieju z numerem drugim Ying musiała uznać wyższość skalsyfikowanej na 28. miejscu rywalki.

Zarówno Natalia Partyka w parze z Katarzyną Grzybowską jak i Renata Strbikova z Kateriną Penkavovą wystąpią dzisiaj w ćwierćfinale gier podwójnych.

 

Zapis wideo z pojedynku Strbikova-Samara można znaleźć na stronie http://www.ittf.com/itTV/

 

 

 

Comments are closed.