W Częstochowie bez zmian. KTS wygrywa ostatni mecz rundy

Gru
9

To był ostatni mecz ligowy tego roku. AZS AJD Częstochowa nie sprostał u siebie Siarce-ZOT Tarnobrzeg i pomimo, że przegrał 1:3 to spadł z pozycji wicelidera.

Jedyny punkt zdobyła Roksana Załomska, która w trzech setach pokonała Kingę Stefańską. Na szczęście Han Ying i Wiktoria Pawłowicz zrobiły swoje, więc trener Zbigniew Nęcek nie musiał się stresować o wynik. Duży szacunek należy się zwłaszcza Wiktorii, która wywalczyła dwa punkty mimo kuracji antybiotykowej. – Bardzo mi przykro, że akurat w tym meczu przytrafił mi się najgorszy występ w  sezonie i przeze mnie Wika musiała stanąć przy stole po raz drugi – mówiła po meczu Stefańska.

Teraz tarnobrzeskie tenisistki czeka prawie czterotygodniowa przerwa od startów ligowych oraz ostatni start indywidualny. Han Ying jedzie do Astany na prestiżowy World Tour Grand Final a Kinga Stefańska do Wałbrzycha na 2. Grand Prix Polski.