W ekstraklasie dwa mecze na szczycie

Lis
19

Najpierw mistrzynie Polski w piątek wystąpią w Nadarzynie, gdzie o godz. 17 . zmierzą się z aktualnym wiceliderem GLKS-em Wanzl-Scania, a w poniedziałek w hali MOSiR w Tarnobrzegu czeka je pojedynek z trzecim w tabeli KU AZS AE Wrocław. Początek spotkania także o godz. 17.

W drużynie z Nadarzyna znakomicie spisuje się Klaudia Kusińska, wspierana przez Chinkę Zhao Xue, czego wymiernym efektem jest komplet pięciu zwycięstw GLKS-u. – To z pewnością nie będzie łatwy pojedynek, ale akurat z tego się cieszę, ponieważ czekają nas teraz dwa decydujące mecze w Lidze Mistrzyń i nic nas lepiej do nich nie przygotuje niż wyrównane spotkania w ekstraklasie – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Również poniedziałkowe starcie z Wrocławiem, który w odróżnieniu od Nadarzyna ma bardziej wyrównany skład  będzie trudne. Niewiadomą jest zwłaszcza dyspozycja wschodzącej gwiazdy polskiej reprezentacji Natalii Bajor, która dużo punktuje w ekstraklasie, ale zdarzają się jej jeszcze potknięcia i najwyraźniej musi jeszcze poczekać, aby być liderką swojego zespołu. Solidna jak zawsze jest Daria Łuczakowska, więc także i mecz przedostatniej kolejki zapowiada się ciekawie.

 

Comments are closed.