Wrocław przegrał, ale Wabik z zagraniem sezonu

Lis
23

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg w przedostatnim spotkaniu 1. rundy ekstraklasy pokonał KU AZS UE Wrocław 3:1. Przed piątkowym pojedynkiem w Lidze Mistrzyń wysoką dyspozycję potwierdziły Li Qian i Natalia Partyka.

Na początku szybką lekcję gry defensywnej odebrała Li Lu, młodziutka Chinka w barwach wrocławskiej ekipy, która przed dwoma dniami nieoczekiwanie pokonała idnywidualną mistrzynię Polski Katarzynę Grzybowską. Jednak na lekcji z grania przeciw obronie najwyraźniej wagarowała, a Li Qian nie miała zamiaru przedłużać jej tortur i 15 minutach Tarnobrzeg prowadził 1:0.

Roli faworytki sprostała także Natalia Partyka, która w meczu z Natalią Bajor tylko w pierwszej odsłonie miała kłopoty. W kolejnych setach tarnobrzeżanka poczynała sobie coraz śmielej i nie wytrąciły jej z równowagi nawet ryzykowne zagrania rywalki.

Z emocjami nie poradziała sobie jedynie Mitsuki Yoshida. Japonka bardzo ładnie odrobiła straty w pierszym secie, gdy przy wyniki 4:7 zniwelowała przewagę Sandry Wabik i odsłonę zapisała na swoim koncie. Blisko powtórzenia sytuacji była w kolejnej odsłonie, ale rywalka utrzymała nerwy na wodzy. Niestety następne dwa sety to walka Yoshidy samej z sobą i na jej nieszczęście – przegrana.

https://youtu.be/iGjHJ_MpDgQ

Decydujący punkt, podobnie jak w piątek, zdobyła Li Qian pokonując Natalię Bajor 3:0.  – Na trzeciej pozycji daję szansę różnym zawodniczkom, które może przegrywają swoje spotkania, ale robią dobrą robotę treningową. Odbijaniem o ścianę ani Li Qian ani Natalia Partyka nie przygotowałaby się dobrze do meczów, więc aby punktowały te najlepsze, to muszą mieć dobry sparing – wyjaśnia trener Zbigniew Nęcek słabszą postawę Yoshidy i Pan w ostatnich meczach.

Wyniki:

Li Qian – Li Lu 3:0 (5, 3, 4),
Natalia Partyka – Natalia Bajor 3:1 (-6, 8, 7, 6),
Mitsuki Yoshida – Sandra Wabik 1:3 (10, -10, -5, -6),
Li Qian – Natalia Bajor 3:0 (9, 5, 3).

 

Comments are closed.