OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Hania wygrywa TOP16!

Han Ying w pięknym stylu sięgnęła po zwycięstwo w prestiżowych zawodach Europa Top 16 w Montreux. W finale pokonała Polinę Mikhailovą z Rosji. Dla Hani to pierwszy triumf w tym turnieju.

Trzy tarnobrzeskie zawodniczki uczestniczyły w Europa Top 16 w Szwajcarii. Wszystkie były bardzo dobrze przygotowane, co pokazały w półfinale Ligi Mistrzyń w Linzu. Niestety, los tak chciał, że tarnobrzeżanki eliminowały się wzajemnie od pierwszych rund. Najpierw Elizabeta Samara skrzyżowała rakietkę z Fu Yu. W koleżeńskim pojedynku zwyciężyła Rumunka 4:1. Han Ying stoczyła trudny mecz z Barborą Balażovą ze Slowacji, wygrany 4:2.

W ćwierćfinale okrasą imprezy była konfrontacja Hani i Elizy. Minimalnie lepsza okazała się ta pierwsza, chociaż  3:2 w setach prowadziła Samara. Po bardzo wyczerpującym przejściu koleżanki  z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Han Ying nie straciła już seta w dwóch ostatnich spotkaniach. W półfinale bez większych problemów  odprawiła  z kwitkiem Bernadettę Szocs  z Rumunii, a w finale wspomnianą inną defensorkę Polinę Mikhailovą.

To wielki sukces Hani, która niesamowicie cieszyła się po zawodach, bowiem wczesniejsze edycje nie były udane w jej wykonaniu.

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi