OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

KTS Tarnobrzeg – Mistrz Europy 2022 roku zaprasza do Polski

 

KTS Tarnobrzeg – Mistrz Europy 2022 roku zaprasza do Polski. Jako sportowcy startujący w wielu miejscach na całym świecie, zachęcamy – dajcie się skusić, przyjedźcie do Polski po to by wypocząć i poznać nowe miejsca na mapie Europy

Drużyna KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg istnieje od roku 1987 roku, zespół w tym czasie zdobył 30 tytułów Mistrza Polski i dwa razy stanął na najwyższym podium w Lidze Mistrzyń (Klubowe Mistrzostwo Europy). 

W obecnym sezonie rozgrywek Ligi Mistrzyń, w fazie grupowej KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg dwa razy grał z francuskim zespołem Etival Clairefontaine. Za każdym razem mistrzynie Polski zwyciężały po 3:0.

Mimo, że polski zespół w wymiarze sportowym był dla francuskich przyjaciół bardzo wymagającym i trudnym rywalem, to sama Polska, otwarta i tolerancyjna, posiada wiele atrakcji turystycznych, wartych obejrzenia.

Potwierdza to grająca od wielu lat w KTS czołowa zawodniczka Europy i Świata – Niemka Han Ying, która mówi: „Serdecznie zapraszam wszystkich Francuzów do odwiedzenia Polski. Polska to piękny kraj, w którym jest wiele pięknych zabytków i wiele atrakcji turystycznych. Zwłaszcza zapraszam do Krakowa, który wielokrotnie zwiedzałam.”                    To prawda – Kraków, była stolica Polski, jest prawdziwą perłą wśród zabytkowych miast ojczyzny Mikołaja Kopernika, papieża Jana Pawła II, laureata pokojowej nagrody Nobla – Lecha Wałęsy czy innej wybitnej noblistki – chemiczki Marii Skłodowskiej-Curie, żony francuskiego naukowca Piotra Curie.

 

Elizabeta Samara, choć z pochodzenia Rumunka, również od wielu sezonów reprezentuje barwy KTS Tarnobrzeg. Samara jest przekonana, że im dłużej ktoś mieszka w Polsce, tym częściej powinien poznawać ciekawe miejsca i zakątki tego urokliwego kraju. Sama poleca podróże nie tylko do Krakowa ale i do Wrocławia, który zachwyca swoją starówką i łączy uroki nowoczesnej metropolii z wielowiekowymi atrakcjami miasta, które przecież zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem liczby mostów i kładek! Więcej znajduje się tylko w AmsterdamieWenecji oraz w Petersburgu.

Stolica Polski – Warszawa zasługuje na szczególną uwagę każdego turysty. Potwierdza to kolejna z zawodniczek  KTS, Yang Xiaoxin. Jak przyznaje, podróżując kilkukrotnie do Polski na mecze, szczegółowo poznała najsłynniejsze miejsca i zabytki Warszawy. Odkryłam wiele nietypowych i oryginalnych miejsc polskiej stolicy, które choć nie są znane i popularne to kiedy je poznamy, zachwycają swoją wyjątkowością i niepowtarzalnym urokiem.

Jedno nie ulega wątpliwości. Polska to przecież nie tylko miasta z bogatą przeszłością, zabytkami i kulturą. Kraj w sercu Europy przyciąga bogactwem natury, bo przecież kojarzony jest nie tylko z piaszczystymi, ciągnącymi się długie kilometry plażami Morza Bałtyckiego ale też z górskimi atrakcjami. Te zapewniają Tatry ze swoją zimową stolicą – Zakopanem, jak również wciąż mało odkryte i nienaruszone ludzką ingerencją – mniejsze góry Bieszczady – leżące tak blisko, bo zaledwie trzy godziny jazdy samochodem na południe od Tarnobrzega. Spacer wąskimi szlakami po rozległych górskich łąkach – tak zwanych Połoninach, odpoczynek w zagubionych na przełęczach górskich chatkach – to wyjątkowe doznania, jakich nie doświadczymy w innych może i nawet podobnych miejscach Europy. A przecież w niedalekim sąsiedztwie położone jest Jezioro Solińskie, otoczone pięknymi wzgórzami i niepowtarzalnym mikroklimatem – zawsze, o każdej porze roku.

European Champions League Women – 27 listopada 2022r. podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zagrały rewanżowy mecz z Etival we Francji, w którym Jeni Shao – uległa Xiaoxin Yang 1:3 (5:11, 9:11, 11:9,10:12), następnie Marie Migot – przegrała z Ying Han 1:3 (5:11, 11:9, 7:11, 6:11), a na zakończenie Camelia Iacob – nie sprostała Elizabecie Samarze która zwyciężyła 3:0 (11:3,11:9,12:10).

Wcześniej (18 listopada 2022r.) w Tarnobrzegu, drużyna z Etival (ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT) również przegrała 0:3 z drużyną KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Wówczas Yang Xiaoxin wygrała z Marie Migot 3:0 (11;3, 11;7, 11:4), Han Ying pokonała Hanę Matelovą 3:0 (11:3, 11:5, 11:9), a Fu Yu zwyciężyła z Camelią Iacob 3:0 (11:9, 11:6, 11:7).

Jako sportowcy startujący w wielu miejscach na całym świecie, zachęcamy – dajcie się skusić, przyjedźcie do Polski po to by wypocząć i poznać nowe miejsca na mapie Europy i świata.

Do zobaczenia!

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi