OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

N I E S A M O W I T E S H O W

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po blisko czterech godzinach nerwów pokonał 3:2 TTC Bearlin Eastside w pierwszym meczu finału Ligi Mistrzyń.

Kosmiczny poziom zaprezentowały dwie koleżanki z reprezentacji Niemiec: Han Ying oraz Shan Xiaona. Bilans spotkań  tych dwóch zawodniczek to przygniatająca przewaga berlinianki, ale w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń  Hania rozegrała cudowne spotkanie i pokonała3:2  odwieczną rywalkę. Drugie oczko dorzuciła Yang Xiaoxin, która zdemolowała Ninę Mittelham. Szansy na zwycięstwo 3:0 nie wykorzystała Elizabeta Samara, która w trochę  dziwnych okolicznościach przegrała z Britt Erland. Niemki po tej wygranej wyraźnie odżyły  i nabrały wielkiej pewności.  Wyrównujący punkt zdobyła Mittelham pokonując Han Ying  3:2.

Nerwy ze stali pokazała jednak Yang Xiaoxin. Mądrze i zadziornie grała przeciwko Shan, nie straciła  animuszu nawet po przegranym drugim secie, w którym prowadziła 10:7. Przeanalizowała szybko błędy i konsekwentnie realizowała zwycięską taktykę, a Tarnobrzeg nieoczekiwanie może się cieszyć z ciężko  wywalczonej  wygranej.

Rewanż 8 kwietnia.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi