OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Natalia, witamy na pokładzie!

Ze świeżym spojrzeniem, wielkimi nadziejami i spokojną głową rozpoczynamy kolejny sezon. Wyjątkowy, bo jako klubowy mistrz Europy. Inny, bo od kilku lat barw klubu w Ekstraklasie będzie broniła nowa młoda polska, tak bardzo utytułowana, zawodniczka. Zawodniczka, którą KTS Enea Siarkopol interesował się już od dłuższego czasu. Indywidualna mistrzyni Polski, olimpijka, medalistka mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich, najwyżej klasyfikowana w rankingu światowym Polka. Dziewczyna, która zabrała Tarnobrzegowi tytuł w ubiegłym sezonie. Natalia Bajor będzie jednak bardzo serdecznie witana w tarnobrzeskim gronie.

Z pewnością nie będzie to łatwy początek, bowiem z dotychczasowym klubem była związana niemalże całe swoje sportowe życie, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Teraz nadszedł czas na nową przygodę z niebiesko-żółtym herbem na koszulce i mamy nadzieję, że będzie ona nie mniej udana niż ta z Wrocławiem. Natalia będzie też solidnym wsparciem dla drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

To najgorętszy transfer sezonu, ale nie jedyny. Z klubem musiała się pożegnać ze względów formalnych Wiktoria Pawłowicz, a z kolei dwie młodsze zawodniczki dostały szansę na regularne występy w innych zespołach. Agata Zakrzewska została wypożyczona do czeskiego SKST Havirov a Aleksandra Michalak do Grodziska Mazowieckiego. Obie jednak będą reprezentowały nasz klub w rozgrywkach indywidualnych.

Do niezłej dyspozycji wróciła także Rumunka Elizabeta Samara, która bezpośrednio po zakończeniu sezonu miała zabieg na kręgosłupie, ale jak twierdzi, już dawno tak dobrze się nie czuła i o bólu pleców zapomniała raz na zawsze.

W innych zespołach nie nastąpiły aż tak wielkie zmiany. AZS Wrocław zgłosił Chinkę Wu Xinxin, GLKS Nadarzyn awizuje Aso Reina z Japonii, a z kolei w składzie z Torunia znalazła się Izabela Frączak-Wróbel, niegdysiejsza czołowa zawodniczka Polski, która jednak miała sporą przerwę w występach w najwyższej kalsie rozgrywkowej. Nowy sezon zapowiada się więc bardzo interesująco. Pierwsza seria meczów Ekstraklasy już niebawem 11 września.

fot. eurolympic.org

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi