OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Oświadczenie

Zarząd KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg podjął trudną decyzję, iż nie będzie uczestniczył w najbliższych rozgrywkach Ligi Mistrzyń w Linzu w dniach 3-8 grudnia 2020.

Decyzja została podjęta po długiej i głębokiej analizie oraz konsultacjach ze sztabem medycznym, trenerem jak również z zawodniczkami pierwszej drużyny. Organizatorzy turnieju Ligi Mistrzyń w Linzu w Austrii według naszej wiedzy i przekonań nie są w stanie zorganizować i przeprowadzić zawodów w formule „bańki sanitarnej”. W sezonie olimpijskim bezpieczeństwo reprezentantek naszego klubu, które mają w Tokio walczyć o najwyższe cele, jest priorytetem. Dlatego chcemy uniknąć sytuacji jak po zawodach Europa Top 10 w Niemczech, gdy wielu uczestników, nie wyłączając zawodników i trenerów, wróciło do swoich krajów zakażonych koronawirusem; część z nich hospitalizowano. W ten sposób pragniemy zagwarantować naszym zawodniczkom, że nie zostaną w bezsensowny sposób narażone a przez to naturalny cykl przygotowań do drugiej części sezonu w tym i tak niezwykle problematycznym okresie zostałby poważnie naruszony.

– Bardzo chcieliśmy i chcemy wystartować w Lidze Mistrzyń, ale nie na takich warunkach, jak nam zaproponowano. Zresztą tylko 11 klubów z 16 zgłosiło swój akces, a rozgrywki miały wystartować przy minimalnej liczbie 12 zespołów. Dodatkowo, część z nich zgłosiło się w bardzo słabych składach. Nie chcemy firmować swoją marką takich pseudorozgrywek. Bardzo żałujemy, że ETTU za wszelką cenę dąży do przeprowadzenia Ligi w takich okolicznościach, gdy w Austrii jest szczyt zachorowań, lockdown i godzina policyjna aż do 6 grudnia. Nalegaliśmy, wraz z innymi klubami, które także w ostatniej chwili wycofały swój udział, na zmianę terminu na wiosnę. Niestety, bezskutecznie – mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi