Pierwszy raz bez punktów

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg  kolejną sesję meczów ekstraklasy musi wyróżnić w historii. W 20. kolejce doznał pierwszej porażki w tym sezonie i to u siebie w domu. W trzech meczach zdobył jednak łącznie pięć punktów, tracąc o jeden mniej i dalej przewodzi ligowej tabeli.

Białystok z kibicami

Nerwowo, głównie za sprawą nieeleganckiego podejścia gospodarzy, którzy przywitali ekipę Zbigniewa Nęcka z kibicami na trybunach, było już w Białymstoku. Tarnobrzeżanki wygrały jednak 3:2, dopisując dwa oczka do bilansu w ekstraklasie. Zwycięstwo uratowała Elizabeta Samara, której dwa punkty były dla KTS-u bezcenne. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wygrana nad Katarzyną Grzybowską-Franc, która w ostatnich miesiącach prezentuje się tak dobrze, jak za czasów sprzed przerwy macierzyńskiej. Zresztą to jej Dojlidy zawdzięczają oczko w tym meczu, gdyż białostocczanka pokonała Wiktorię Pawłowicz. Drugi punkcik dorzuciła Daria Kisel, która bez problemów pokonała Agatę Zakrzewską.

Za silna Zhao Xia

Podopieczne Zbigniewa Nęcka za to bez kłopotów poradziły sobie w Toruniu z Gotykiem, skąd wyjechały ze zwycięstwem 3:0, a z cennymi wygranymi Wiktoria Pawłowicz, po pokonaniu Słowaczki Tatiany Kukulkowej oraz Julia Ślązak triumfująca nad Zuzanną Błażejewicz. Najtrudniejszej zadanie okazało się w domu. Trener Zbigniew Nęcek decydował się na teoretycznie słabszy skład w starciu z Metalem-Technik Łomża, zostawiając Elizabetę Samarę na ławce. Jednak młode zawodniczki KTS Enea Siarkopol Julia Ślązak i Agata Zakrzewska nie poradziły sobie z trudnym stylem i sprzętem swoich rywalek: Zhao Xia oraz Marty Smętek, a fundament tarnobrzeżanek Wiktoria Pawłowicz poddała się własnym, negatywnym emocjom.

Nieprzyjemna dla gospodarzy była zwłaszcza porażka Pawłowicz, która uległa Zhao Xia w pięciu setach. Białorusinka może mieć dużo pretensji do samej siebie, gdyż zarówno w czwartym secie, gdy prowadziła 7:4, jak i w piątym, przy stanie 10:7, nie była w stanie zakończyć meczu na korzyść Tarnobrzega. W ten sposób KTS Enea Siarkopol nie tylko doznał przykrej porażki, ale po raz pierwszy w sezonie został w meczu bez punktów. Za to trenująca za młoda w Tarnobrzegu Zhao Xia mogła poszczycić się kompletem oczek na koncie.

Może jednak wzorem wcześniejszych sezonów, taka przegrana pozytywnie wpłynie na cały team, który przed zbliżającym się play-offem będzie dużo lepiej przygotowany do trudnej walki o 30. tytuł mistrzyń kraju.