OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Polak, Węgier, dwa bratanki

W przyjacielskiej atmosferze, przy dopingu najwierniejszych tarnobrzeskich sympatyków, ale po zaciekłej rywalizacji, KTS Enea Siarka zapewnił sobie drugie zwycięstwo w kwalifikacjach grupowych Ligi Mistrzyń. Ubiegłoroczne triumfatorki rozgrywek pokonały na wyjeździe SH-ITB Budaörsi 2i SC 3:1.

Mecz na Węgrzech był bardzo trudny zwłaszcza dla trzech osób, które wczoraj wieczorem wróciły z chińskiego Chengdu z Pucharu Świata. – Są trzy śpiochy na ławce, z tym że ja nie gram i jest mi łatwiej. Najgorzej ma Wu Yue, która była w podróży niemal dwie doby – tłumaczył Zbigniew Nęcek. Szkoleniowiec KTS-u wraz z Amerykanką oraz Rumunką Elizabetą Samarą przylecieli prosto do Budapesztu na spotkanie Ligi Mistrzyń. – Gdyby mecz był w środę wieczorem, to prawdopodobnie bym nie zagrała, bo w drugiej dobie najmocniej odczuwam jet lag i prawie w ogóle nie śpię – dzieliła się doświadczeniami Wu Yue, która w trzeciej partii zdobyła dla Tarnobrzega bardzo cenny drugi punkt kosztem Serbki Szabiny Šurjan.

Wcześniej Elizabeta Samara, pomimo świetnego początku, nie poradziła sobie z liderką gospodarzy Szandrą Pergel. Potknięcie koleżanki szybko naprawiła Han Ying, która co prawda z sentymentem wspominała swoją rywalkę Marię Fazekas, znaną jej jeszcze z występów w Bundeslidze, ale czas, który upłynął od tamtego momentu zdecydowanie zadziałał na korzyść tarnobrzeżanki. Zresztą Ying, była nie do zatrzymania również w kolejnym pojedynku – Sandrze Pergel dała wyraźny znak, że jej forma z mistrzostw Europy jeszcze nie zniknęła.

-Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie, prezes Budaörsi nawet wyrecytował po polsku „Polak, Węgier, dwa bratanki” na pomeczowej kolacji. Czuliśmy, że nasze ubiegłoroczne zwycięstwo jest na Węgrzech bardzo doceniane. Zresztą, nie pierwszy raz nasz pobyt na węgierskiej ziemi jest sympatyczny, więc chyba coś w tym powiedzeniu jest – żartował Zbigniew Nęcek.

KTS Enea Siarka ma w tym tygodniu jeszcze dwa mecze do rozegrania. W czwartek o godz. 18. w Częstochowie zmierzy się z akademiczkami, a w sobotę w Tarnobrzegu z współliderem SKTS Sochaczew.

WYNIKI:

Szandra PERGEL – Elizabeta SAMARA 3:2 (-6, 8, 8, -10, 4),
Maria FAZEKAS – HAN Ying 0:3 (-2, -5, -3),
Szabina ŠURJAN – WU Yue 2:3 (9, -5, -8, 9, -9),
Szandra PERGEL – HAN Ying 0:3 (-7, -4, -4).

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi