OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Rusza klasa o profilu tenis stołowy

– Doprowadziliśmy do końca nasz kolejny projekt. W Tarnobrzegu nareszcie ruszy pierwsza klasa o profilu tenis stołowy i sporty uzupełniające: tenis ziemny i badminton – mówi Zbigniew Nęcek, menedżer i trener KTS Enea Siarkopol.

Szkoleniowiec mistrzyń Polski od dawna zabiegał o utworzenie takiej klasy, aż w końcu dopiął swego. Od 1 września w Szkole Podstawowej nr 10 powstanie oddział specjalizujący się w sportach rakietowych, z tenisem stołowym jako sportem wiodącym. – Zapraszamy wszystkich rodziców, aby w odpowiednim momencie zapisali swoje pociechy do tego wyjątkowego oddziału, jakim jest klasa o profilu tenis stołowy – mówi Zbigniew Nęcek.

Dlaczego te dwa sporty? Tenis stołowy ma naukowo potwierdzony pozytywny wpływ na ogólny rozwój dzieci. Wspomaga rozwijanie kompetencji matematycznych oraz niweluje jakiekolwiek zaburzenia integracji sensorycznej. Jest to sport, który wydaje się być idealnym dla młodego człowieka dla jego wszechstronnego rozwoju

– wyjaśnia Paweł Paradowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu.

Pierwszą kandydatką do klasy o profilu tenis stołowy jest twarz akcji: Karolina Czech, która swoją edukację zacznie we wrześniu właśnie w Szkole Podstawowej nr 10. Cała rodzina Czechów chodzi na zajęcia w Mistrzowskim Centrum Tenisa w hali MOSiR w Tarnobrzegu, a starszy brat Karolinki – Antoni, wygrał plebiscyt Nowin w Tarnobrzegu na talent roku 2020.

zobacz materiał wideo 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi