OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Najfajniejszy klub pod słońcem!

Historia

Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg istnieje od 1957 roku, natomiast od 1 czerwca 1987 roku przyjmuje się początek okresu w którym budowano struktury obecnego KTS-u Tarnobrzeg. Jest to także data objęcia przez Zbigniewa Nęcka posady trenera w ówczesnym klubie Siarka.

Ten magister inżynier z Krakowa zaczął realizować swój autorski projekt przy udziale Antoniego Jakubowicza, ówczesnego prezesa KS Siarka oraz Romana Kulczyckiego, kierownika sekcji tenisa stołowego. Plan młodego trenera zakładał zdobycie mistrzowskiego tytułu po czterech-pięciu latach. W pierwszym sezonie przewidywał awans z II do I ligi, w kolejnym utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w Polsce, a w następnych latach zdobycie medalu oraz mistrzostwa Polski. Tymczasem już w trzecim sezonie drużyna zbudowana przez Zbigniewa Nęcka sięgnęła po wicemistrzostwo kraju.

Sezon 1990/91 przyniósł pierwszy w historii klubu triumf w ekstraklasie. W pokonanym polu został Włókniarz Łódź, hegemon jak na ówczesne czasy, a sukces Tarnobrzega był niespodziewany. Złota doba „Siarki” trwała przez kolejnych piętnaście sezonów. W międzyczasie w 2002 roku zespół Zbigniewa Nęcka przekształca się w oddzielny byt prawny i staje się Klubem Tenisa Stołowego. Pod tą nazwą funkcjonuje do dzisiaj. W 2005 roku, w wyjątkowo pechowych okolicznościach, KTS przegrywa 1:2 finał play-off i traci na rzecz Nadarzyna tytuł. Włodarze klubu wyciągają jednak wnioski i wydłużają zawodniczą ławkę tak, aby już nigdy nie powtórzyła się historia z 2006 roku i kontuzja jednej z reprezentantek drużyny nie pozbawiła Tarnobrzega zwycięstwa. Od 2007 roku do teraz KTS dominuje w ekstraklasie. Nie przegrał 110 ligowych spotkań z rzędu, a zwycięską serię Tarnobrzega zakończył dopiero SKTS Sochaczew dokładnie 6 grudnia 2011 roku. Po tym potknięciu rozpoczęła się następna passa, która trwała 178 spotkań.

Kolejna nieprzerwana seria trwała aż do wiosny 2022 roku, kiedy po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń KTS niespodziewanie stracił koronę w Ekstraklasie – ponownie splot niesprzyjających okoliczności sprawił, że tym razem zespół Zbigniewa Nęcka musiał tytuł wypożyczyć na sezon do Wrocławia. Od początku rozgrywek 2022/23, czyli od kolejnych 20 spotkań KTS zachowuje czyste konto.

Wyniki

Przejdź do paska narzędzi