Udany koniec rundy w Częstochowie

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pozostał niepokonany przez wszystkie 18. kolejek. Ostatni mecz rundy, ale nie tego sezonu, był mało emocjonujący, bowiem w składzie Bebetto AZS UJD Częstochowa zabrakło zarówno Roksany Załomskiej jak i Sandry Wabik.

Zamienniczki Wabik i Załomskiej, które to zostały oddelegowane na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski, musiały poradzić sobie przede wszystkim z dużą tremą. Lepiej radziła sobie Karolina Rakowska, która pokazała kilka niezłych zagrań i przede wszystkim spory potencjał, chociaż z pewnością jeszcze wiele pracy przed tą młodą zawodniczką. Druga z Karolin, była na początku tak wystraszona, że Eliza Samara do prowadzenia 6:0 w pierwszym secie, nie musiała trafić w stół więcej niż trzy razy.

Najciekawszy był „klasyk ekstraklasy”, czyli pojedynek Darii Łuczakowskiej z Kingą Stefańską. Rozpoczął się bez niespodzianki, to znaczy od zwycięstwa częstochowianki w pierwszej odsłonie. – Daria za wiele nie musiała robić, bo ani porządnie nie odbierałam serwisu, ani sama normalnie nie podawałam, a przez to nie było nawet wymian. Wszystko było tak czytelne, że rywalka powinna mnie ograć z zamkniętymi oczami – mówi krytycznie Stefańska. Obraz gry powoli zaczął się zmieniać w drugim secie, pomogły spokojne wskazówki trenera Zbigniewa Nęcka i nieco więcej presji ze strony tarnobrzeżanki. W kolejnej odsłonie zawodniczce gości pomogła niezliczona ilość kantów i zagrań po siatce, ale trzecią już wygrała bez pomocy Fortuny.

– Po raz pierwszy od kilku lat zagraliśmy w regulaminowym polu gry i dlatego bardzo dziękuję nowej pani trener Paulinie Narkiewicz za wywiązanie się z dżentelmeńskiej umowy. My, jako drużyna, zrobiliśmy swoje poważnie traktując przeciwnika., natomiast ocenę decyzji kierownictwa klubu z Częstochowy co do składu na dzisiejszy mecz pozostawiam kibicom, którzy rozumieją istotę rywalizacji – komentuje mecz Zbigniew Nęcek.

Teraz przed zawodniczkami KTS Enea Siarka krótka przerwa przed rewanżowym pojedynkiem w półfinale Ligi Mistrzyń, który w najbliższy piątek odbędzie się w Tarnobrzegu.