OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Enea Siarka Tarnobrzeg w czwórce Europy

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg po raz drugi pokonał SKST Stavoimpex Hodonin i awansował do półfinału Ligi Mistrzyń.

Mistrz kraju i zwycięzca Ligi Mistrzyń w ubiegłym sezonie tym razem bez takich dramatów jak w pierwszym spotkaniu zdołał wygrać, pomimo że goście przyjechali w dużo silniejszym składzie. U boku Natalii Partyki pojawiła się bowiem Australijka koreańskiego pochodzenia Jee Hyung Min.

Na tarnobrzeską ekipę było to jednak czwartkowego wieczora mało. Elizabeta Samara chciała za wszelką cenę wymazać z pamięci bardzo słaby wtorkowy występ w ekstraklasie i w spotkaniu otwarcia z Solomiyą Brateyko walczyła jak lew od pierwszej do ostatniej piłki. Rywalka grała bardzo dobrze, jednak nie zdeprymowało to Samary, która wykonała pierwszy krok w kierunku awansu.

Wysoką formę potwierdziła Han Ying, która trochę na własne życzenie przegrała pierwsza odsłonę z Jee Hyung Min, ale w kolejnych udało się jej opanować poirytowanie, zaczęła spokojniej bronić i umiejętnie kontrować, co od razu miało przełożenie na wynik.

Piękną, pięciosetową batalię stoczyły Wiktoria Pawłowicz i Natalia Partyka. Tarnobrzeżance uciekł drugi set, co miało wielki wpływ na końcowy wynik, ale Wiktoria i tak walczyła do końca. Obie panie zostawiły mnóstwo sił przy stole w bardzo długich i widowiskowych wymianach. Wymianę ciosów lepiej przetrzymała Partyka, która dała Hodoninowi punkt. Na więcej nie pozwoliła jednak Elizabeta Samara pokazując, że bardzo lubi grać przeciwko kombinowanym stylom i długim czopom i bardzo zdecydowanie pokonała Jee.

– Zrealizowaliśmy nasz cel, jesteśmy w półfinale Ligi Mistrzyń. Przy wszystkich problemach kadrowych to sukces, zespół pokazał charakter, drużynowego ducha, dlatego to zwycięstwo było możliwe. Teraz czeka nas faworyt rozgrywek – TTC Berlin, który podrażniony porażkami w ostatnich dwóch sezonach chce wygrać za wszelką cenę, ale my już zrobiliśmy swoje – cieszy się Zbigniew Nęcek.

Wyniki:

Elizabeta Samara – Solomiya Brateyko 3:1 (-9, 8, 9, 8),
Han Ying – Lee Hyung Min 3:1 (-7, 4, 5, 3),
Wiktoria Pawłowicz – Natalia Partyka 2:3 (12, -11, -7, 9, -6),
Elizabeta Samara – Jee Hyung Min 3:1 (6, 9, -12, 4).

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi