OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Kończy się I runda ekstraklasy

Pozostały już tylko dwa spotkania do końca I rundy ekstraklasy kobiet. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w piątek o godz. 17. zmierzy się w Nadarzynie z MUKS-em Start Spalona Mleczarnia a w niedzielę o godz. 16. zamknie rundę pojedynkiem w domu z Astermem Dojlidy Białystok.

Decyzja o kompaktowym rozgrywaniu polskiej ligi okazała się jak najbardziej słuszna. W związku z narastającą liczbą zakażeń i postępującą ilością ograniczeń w życiu publicznym wydaje się, że jest to ostatni moment na mecze pierwszej rundy. W ten weekend KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg czekają dwa spotkania. Jednak raczej tylko to pierwsze z nich będzie wymagające. Rywalkami mistrzyń Polski jest bowiem zespół Marcina Kusińskiego, zespół z którym tarnobrzeżankom zawsze grało się trudno.

Drużyna Nadarzyna jest w górnej połówce tabeli ekstraklasy kobiet. W jej składzie występuje aktualna wicemistrzyni polski Paulina Krzysiek, ale postaramy się dokończyć rundę z kompletem zwycięstw – mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopol

Obecnie trzeci klub ekstraklasy nie wzmocnił się specjalnie przed sezonem. Można uznać, że raczej został osłabiony po odejściu Julii Ślązak. W tegorocznych rozgrywkach zanotował jak dotąd dwie porażki w lidze i jest niespodziewanie w strefie medalowej. Celem szkoleniowca Tarnobrzega są jednak niezmiennie trzy punkty. Natomiast po doświadczeniach z ubiegłego sezonu, gdy KTS cudem uniknął kompromitującej przegranej, teraz Zbigniew Nęcek dmucha na zimne i do Nadarzyna pojedzie podstawowy skład. – Mieliśmy pewne obawy związane z przyjazdem zawodniczek obcokrajowych, ale wszystko dobrze się skończyło – wyjaśnia szkoleniowiec Enea Siarkopol.

Inny rozdział stanowi mecz niedzielny z Astermem Dojlidy Białystok. Drużyna z drugiej połowy tabeli, której cel to utrzymanie w ekstraklasie, nie powinna stanowić wielkiego zagrożenia.  Zwłaszcza, że zmaga się z problemami kadrowymi w związku z pobytem jednej z zawodniczek na kwarantannie. –  Przygotowujemy się profesjonalnie do każdego – krótko komentuje Elizabeta Samara. Całe spotkanie w Tarnobrzegu będzie transmitowane za pośrednictwem telewizji internetowej Wisła.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi