OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

KTS Tarnobrzeg – Mistrz Europy 2023 zaprasza do Polski

KTS Tarnobrzeg współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną i w ramach rozgrywek sportowych promuje Polskę i w związku z tym bardzo serdecznie zaprasza do odwiedzenia kraju nad Wisłą.

KTS Tarnobrzeg- Mistrz Europy 2023 roku zaprasza do Polski. Jako sportowcy startujący w wielu miejscach na całym świecie, zachęcamy- dajcie się skusić, przyjedźcie do Polski żeby wypocząć i poznać nowe miejsca na mapie Europy.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg istnieje od 1987 roku, w tym czasie zdobył 31 tytułów Mistrza Polski i 3 razy stanął na najwyższym podium w Lidze Mistrzyń (Klubowe Mistrzostwo Europy).

W obecnym sezonie rozgrywek Ligi Mistrzyń, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

w fazie grupowej rozegrał dwa mecze z drużynami TT Joue les Tours z Francji

i TTC Novi Sad z Serbii. Za każdym razem mistrzynie Polski wygrywały, 3-0 z drużyną z Francji i 3-1 z drużyną z Serbii.

Choć trzeba przyznać, że polski zespół był bardzo wymagający i z pewnością sportowo niezbyt gościnny dla francuskich i serbskich przyjaciół, to jednak nie ulega wątpliwości, iż warto odwiedzić Polskę z myślą o jej walorach (atrakcjach) turystycznych. Potwierdza to grająca od wielu lat w KTS czołowa zawodniczka Europy- Niemka Han Ying:

„Serdecznie zapraszam wszystkich Francuzów i Serbów do odwiedzenia Polski. Polska to piękny kraj, w którym jest wiele pięknych zabytków i wiele atrakcji turystycznych. Zwłaszcza zapraszam do Krakowa, który wielokrotnie zwiedzałam”.

Kraków, czyli była stolica Polski jest prawdziwą perłą wśród zabytkowych miast ojczyzny Mikołaja Kopernika, papieża Jana Pawła II i laureata pokojowej nagrody Nobla- Lecha Wałęsy, czy innej wybitnej noblistki- chemiczki Marii Skłodowskiej Curie, żony francuskiego naukowca Piotra Curie.

Elizabeta Samara, choć z pochodzenia Rumunka, od wielu sezonów reprezentuje barwy KTS Tarnobrzeg. Jest przekonana, że im dłużej ktoś mieszka w Polsce, tym częściej powinien poznawać ciekawe miejsca i zakątki tego urokliwego kraju. Zawodniczka zachęca do podróży nie tylko do Krakowa ale i do Wrocławia, który zachwyca swoją starówką i łączy uroki nowoczesnej metropolii z wielowiekowymi atrakcjami miasta, które przecież zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem liczby mostów i kładek! Więcej znajduje się tylko w Amsterdamie, Wenecji oraz w Petersburgu.

Stolica Polski – Warszawa zasługuje na szczególną uwagę każdego turysty. Potwierdza to kolejna z zawodniczek KTS- Monakijka Yang Xiaoxin. Jak przyznaje, szczegółowo poznała najsłynniejsze miejsca i zabytki tego wspaniałego miasta ale też odkryła wiele nietypowych i oryginalnych miejsc polskiej stolicy, które choć nie są znane i popularne, to zachwycają swoją wyjątkowością i niepowtarzalnym urokiem.

Jedno nie ulega wątpliwości, Polska to przecież nie tylko miasta z bogatą przeszłością, zabytkami i kulturą. Kraj w sercu Europy przyciąga bogactwem natury, bo przecież kojarzony nie tylko z piaszczystymi, ciągnącymi się długie kilometry plażami Morza Bałtyckiego ale też z górskimi atrakcjami, jakie zapewniają Tatry ze swoją zimową stolicą- Zakopanem, jak również wciąż nieodkryte i nienaruszone ludzką ingerencją- mniejsze góry Bieszczady, leżące tak blisko, bo tylko trzy godziny jazdy samochodem na południe od Tarnobrzega. Spacery wąskimi szlakami po rozległych górskich łąkach- tak zwanych Połoninach, odpoczynek w zagubionych na przełęczach górskich chatkach- to wyjątkowe przeżycia jakich nie doświadczymy w innych podobnych miejscach Europy. A przecież w niewielkiej odległości kilkudziesięciu kilometrów odwiedzić można Jezioro Solińskie otoczone pięknymi wzgórzami i niepowtarzalnym mikroklimatem-zawsze, o każdej porze roku.

European Champions League Women (sezon 2023/24)- 11 października 2023 roku, podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wygrały w Tarnobrzegu pierwszy mecz fazy grupowej (Grupa A) z TT Joue les Tours (FRA) 3-0. Han Ying w pierwszym pojedynku wygrała 3-1 (-5,4,5,3) z Li He, następnie Yang Xiaoxin wygrała 3-2 (-7,-9,2,5,5) z Zarif Andrey, a Elizabeta Samara pokonała 3-2 (12,-4,6,-12,3) Fort Nolwenn.

Mecz rewanżowy we Francji odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 roku.

W kolejnym meczu fazy grupowej również rozegranym w Tarnobrzegu

14 października 2023 roku drużyna KTS odniosła kolejne zwycięstwo z drużyną TTC Novi Sad z Serbii. Han Ying w pierwszym pojedynku wygrała 3-0 (6,8,4)

z Maksuti Anet, Yang Xiaoxin wygrała 3-0 (3,5,3) z Bezeg Reka, Fu Yu przegrała trzecią grę meczu 1-3 (5,-7,-9,-7) z Jokic Tijana, a mecz zakończyła wygraną Han Ying pokonując 3-0 (3,1,3) zawodniczkę Bezeg Reka.

Mecz rewanżowy w Serbii odbędzie się w dniu 25 listopada 2023 roku.

Przyjedźcie do Polski i do Tarnobrzega położonego w województwie Podkarpackim, żeby wypocząć i poznać nowe miejsca. Zachęcamy do odwiedzin strony www.poland.travel i zwiedzania naszego kraju.

Zapraszamy!

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi