„Mała” bezbłędna, GLKS z honorowym punktem

Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg dopisał kolejny punkt do swojego ligowego dorobku. W meczu 4. kolejki z GLKS Nadarzyn wygrał u siebie 3:1. Jedyny punkt dla gości wywalczyła Paulina Krzysiek.

Tarnobrzeżanki tym razem wystąpiły w mocno defensywnym zestawieniu, a goście przyjechali bez Katarzyny Ślifirczyk, co i tak najprawdopodobniej niewiele by zmieniło w ostatecznym wyniku. Obowiązek pokonania młodziutkiej Todorczuk spadł na Wiktorię Pawłowicz, Li Qian zrobiła mocniejszy trening przed wyjazdem na World Tour do Niemiec, a tylko Kinga Stefańska miała trudną rywalkę. Chociaż w tym meczu przede wszystkim intensywnie walczyła sama ze sobą a bezbłędnie grająca Paulina Krzysiek nie musiała się mocno męczyć przy zdobywaniu punktów. Stefańska dopiero od czwartego seta zaczęła przyzwoicie grać, ale i tak cudem wygrała seta prowadząc 10:8. Liczba niewymuszonych błędów była jednak tak wielka, że kapitan KTS-u musi się oswoić z pierwszą porażką w tym sezonie.

Zwycięski punkt zdobyła Wiktoria Pawłowicz, która Julii Ślązak oddała tylko pierwszą odsłonę.