OFICJALNA STRONA
KTS ENEA SIARKOPOL TARNOBRZEG

Zwycięstwo prawie na koniec

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg odniósł swoje ósme zwycięstwo w tej rundzie pokonując KS Gotyk Toruń 3:1. Przypieczętował tym samym pierwsze miejsce w tabeli na koniec rundy, pomimo że do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w niedzielę w Zamościu.
Jedyny punkt dla gości zdobyła młoda Wiktoria Wróbel, która w trzech setach pokonała Aleksandrę Michalak. – ona ma talent, duże czucie – komplmentowała młodziutką zawodniczkę Wiktoria Pawłowicz. Ta utytułowana zawodniczka najpierw szybko wypunktowała Emilię Maruszak a później, nie bez drobnych kłopotów, swoją młodszą imienniczkę.
Najbardziej zacięty pojedynek stoczyły Kinga Stefańska oraz Zuzanna Błażejewicz. Tarnobrzeżanka nie wykorzystała łącznie czterech meczboli w trzecim secie, aby w kolejnym oddać w końcówce kilkupunktową przewagę. W piątej odsłonie udało się jednak tarnobrzeżance rozprogramować rywalkę i zapobiegła w ten sposób utracie punktu przez KTS.
W niedzielę zespół Zbigniewa Nęcka czeka ostatni mecz w tym roku, ale przeciwniczki z Zamościa wydają się mieć bardziej wyrównany skład, jednak KTS Enea Siarkopol nic już nie może pozbawić fotela lidera przed przerwą świąteczno-noworoczną. Początek pojedynku o godz. 16.
Wiktoria Pawłowicz – Emilia Maruszak 3:0 (1, 6, 3),
Aleksandra Michalak – Wiktoria Wróbel 0:3 (-8,-7, -8),
Kinga Stefańska – Zuzanna Błażejewicz 3:2 (10,2,-11,-11,5),
Wiktoria Pawłowicz – Wiktoria Wróbel 3:0 (8, 5, 3).