Zwycięstwo w Częstochowie, czas na Sochaczew

Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała drugi mecz w ciągu trzech dni. Po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń, wracające z Węgier tarnobrzeżanki, pokonały na wyjeździe akademiczki z Częstochowy 3:1. W sobotę o godz. 17. czeka je jednak jeszcze trudniejszy przeciwnik – SKTS Sochaczew, który dotąd nie przegrał meczu. Transmisja na żywo na kanale youtube.

Mecz pod Jasną Górą świetnie rozpoczęła Elizabeta Samara, która w starciu z Tatianą Bilenko tylko w drugiej odsłonie pozwoliła sobie na zbyt szybkie rozegranie, czego efektem było zwycięstwo częstochowianki. Pozostałe sety w pełni kontrolowała Eliza. Podobnie przebiegał drugi pojedynek. Wu Yue na początku spotkania powoli poznawała umiejętności Sandry Wabik, aby w ostatnim, trzecim secie bezbłędnie wykorzystywać jej błędy.

Jedyny punkt dla gospodarzy wywalczyła Roksana Załomska, która w trzech setach rozprawiła się z Kingą Stefańską. Blisko wyrównania była Bilenko, która po pełnym dramaturgi meczu przegrała z Wu Yue. Była to jej pierwsza porażka w życiu z z tą zawodniczką.